17
Січ
0

Navigation Manager

Плагін Navigation Manager дозволяє виводити довільну навігацію в блогу. С спочатку я не зрозумів для чого потрібно заміняти  стандартні функції Wordpress по виводу сторінок і рубрик, але потрібно було мені в дійсності небагато  погратися із плагіном і його цінність відразу ж стала зрозуміла. Ключове слово отут - " довільна " навігація. Можна показати сторінку, а в якості підлеглої сторінки вивести рубрики. Можна додати сторінку із зовнішнім урлом, не пов'язаним із блогом ( приміром, посилання на форум), можна будь-яким образом змішувати в навігації сторінки й рубрики. Видасться дріб'язком, але стандартними методами Wordpress зробити таку довільну навігацію проблематично. У плпгоні є свої недоліки: використання js -розкриття списків буде глючить у багатьох шаблонах (перевіряв на дефолтном шаблону), у плпгоні немає російської мови ( незважаючи на російського автора) і останнє - для роботи йому потрібно PHP 5 версії

Скачуєм Плагін з його домашньої сторінки й установлюємо його:

1. Розпаковуємо архів.

2. Копіюємо папку navigation в /wp-content/plugins/ .

3. Заходимо в адмінку блога на вкладку " Плагіни " і активуємо Плагін.

Настроювання плагіну й керування навігацією ви знайдете в " Інструментах\Navigation ".  Російської або Української мови в плагіні немає й створення навігації з першого погляду видасться незручним. Однак через 10 хвилин експериментів усе стає більш-менш зрозумілим. Про всякий випадок спробую описати:

1. Navigation groups - Плагін дає можливість створити кілька різних навігацій. зручно це тим, що на різних сторінках блога можна використовувати різну навігацію. без створення хоча б однієї групи Плагін працювати не будет. раджу використовувати цифри, а не імена, щоб уникнути плутанини при виводі різних груп навігації.

2. Group options - я тут здійснюється додавання й редагування пунктів навігації, а на вкладці Settings ви можете вибрати js -розкриття з ефектами tree і drop down . ефект tree глючить у багатьох шаблонах, не рекомендую його використовувати. а ефект drop down за замовчуванням ніяк не виділяється із клієнтської сторони - тобто відвідувач не буде знати, що при наведенні мишки на посилання розкриється список. подумайте над тем, щоб через css виділити такі списки, що розкриваються.

3. Edit item - тут ви можете редагувати пункти меню. можна додати сторінку, рубрику або дійсно довільний урл, а також використовувати деякі настроювання начебто завдання css стилю для посилання, власної назви посилання, батьківського пункту навігації й ін.

Navigation Manager

Вивести в блозі створену навігацію можна двома шляхами. Перший це через віджет  " Custom Navigation ", а другий шлях це прямо через вставку коду в потрібному файлі шаблону:

Значення group це номер або ім'я групи навігації. Параметри необов'язкові, при їхній відсутності Плагін виведе першу із груп навігації.

У випадку проблем з російською мовою при створенні груп навігацій переконаєтеся, що таблиці плагіну були створені з кодуванням utf8_general_ci .

Автор плпгону: Sergey Cherepanov
Сторінка плагіну: http://wp-admin.org.ua/wordpress/navigation-manager/
Розглянута версія: 0.3 від 16.12.2008
Сумісність із версією Wordpress: 2.5 і вище.

wordpressplugins.ru

Випадкові записи

Залиште свій коментар